Z tej okazji Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Miastem Toruniem, stworzyło wystawę „Polska morska Niepodległa”, którą można bezpłatnie pobrać w wybranym formacie (JPG lub PDF), wydrukować i zamieścić na swojej stronie internetowej.

Ekspozycja przeznaczona jest m.in. dla jednostek samorządu terytorialnego, instytucji kultury, szkół, organizacji pozarządowych i wszystkich chcących świętować 100. rocznicę zaślubin Polski z morzem. 

Wystawę pobrać można ze strony:  https://niepodlegla.gov.pl/o-niepodleglej/polska-morska-niepodlegla-bezplatna-wystawa-do-pobrania/

„Polska morska Niepodległa” składa się z 11 plansz przypominających najważniejsze fakty i postaci związane z uzyskaniem przez Polskę dostępu do morza: od żaglowców pływających pod polską banderą, przez tworzenie marynarki handlowej i wojennej, po budowę infrastruktury miejskiej.

Bezpłatne materiały edukacyjne udostępnione przez Biuro Programu „Niepodległa”, związane z polską historią morską, to również liczne wystawy, filmiki, artykuły, scenariusze zajęć i warsztatów plastycznych, m.in.:

Zachęcamy do korzystania z tych ciekawych źródeł wiedzy.