Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

„Rola wartości leżących u podstaw odzyskania i utrzymania niepodległości Polski oraz budowy jedności Narodu Polskiego na przykładzie rodziny Ulmów z Markowej”

realizowana z Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej.

Lekcja dedykowana uczniom szkół województwa podkarpackiego, przygotowana wspólnie z Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz Podkarpackim Kuratorium Oświaty. Celem lekcji jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży, edukacji historycznej oraz promocji postaw patriotycznych młodego pokolenia w oparciu o historię rodziny Ulmów i społeczeństwa żydowskiego podczas II wojny Światowej. Ludobójstwo które Niemcy dokonali, w większości na terenie okupowanej przez nich Polski, na trwałe wpłynęło na obraz świata, w którym żyjemy. 90% polskich Żydów zginęło w czasie Holokaustu. Przeżyli nieliczni – niektórzy przetrwanie zawdzięczają odwadze i poświeceniu Polaków. Fundamentem lekcji jest wykład Pana Kamila Kopery pt. „Cena odwagi i sprzeciwu – historia rodziny Ulmów”. 

Lekcję on-line zrealizowano w ramach projektu Wojewody Podkarpackiego pt. „Wolna Niepodległa” dofinansowanego z Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. 

 

Lekcję on-line zrealizowano w ramach projektu Wojewody Podkarpackiego pt. „Wolna Niepodległa” dofinansowanego z Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.