Cmentarz ma bardzo ciekawy kształt architektoniczny, autorstwa Dusana Jurkovića. Tworzą go dwa koliste tarasy połączone stopniami. Obok schodów łączących oba tarasy wzniesiono dwa pylony, zwieńczone krzyżami. Okrągłe podstawy przechodzą w ośmiokąty, u góry kwadratowe, bogato zdobione kapitele. W większym kręgu, nad czterema grobami oficerskimi wzniesiono pomnik w formie mauzoleum – rotundy, na wmurowanej płycie można przeczytać napis w języku niemieckim:

 

DAS IST SO HERRLICH AN DEM LOS DES KRIEGES:

SICH SEINER SELBST ANTÄUßERND SUCHT ER GANZ

DEM ALLGEMEINEN SICH DAHIN ZU GEBEN

UND SIEHT IM TOD DEN AHRENVOLLSTEN LOHN.

[OTO WSPANIAŁY LOS WOJOWNIKA:

POZBYWAJĄC SIĘ WŁASNEGO JA

CAŁKOWICIE ODDAJĄC SIĘ OGÓŁOWI

W ŚMIERCI UPATRYWAĆ NAJSZCZYTNIEJSZĄ NAGRODĘ.]

 

Pozostałe mogiły ułożone są koliście wokół rotundy, w dwóch rzędach. Na dolnym tarasie, groby usytuowane są przy ogrodzeniu, w pojedynczym rzędzie. Całość cmentarza otacza niewysoki mur z piaskowca zwieńczony kamiennymi płytami. Nad wejściem umieszczono kamienny łuk z napisem:

 

WIR ZOGEN ZUM STREIT UND FANDEN FRIEDEN.

[WYRUSZYLIŚMY NA BÓJ, A ZNALEŹLIŚMY POKÓJ.]

 

Na cmentarzu znajduje się 56 mogił indywidualnych i 7 zbiorowych. Pochowano w nich 114 żołnierzy wszystkich walczących armii: 48 niemieckich, 44 rosyjskich i 22 austrowęgierskich, w tym 66 zidentyfikowanych. Cmentarz zachował się w stosunkowo dobrym stanie, jednak był zaniedbany. W 1999 roku, staraniem gminy i przy udziale środków Niemieckiego Ludowego Związku Opieki nad Grobami Wojennymi VDK w Kassel przeprowadzono kompleksowy remont obiektu, przywracając mu dawną świetność. W latach następnych uzupełniono brakujące elementy wyposażenia: tablice nagrobne i żeliwne płyty z betonowych stell. Cmentarz został w 1993 roku z urzędu, wpisany do rejestru zabytków (A – 294).