Kolejna mogiła ofiar terroru hitlerowskiego znajduje się na cmentarzu komunalnym przy Alei Wincentego Witosa w Rzeszowie. Kiedyś pełnił on funkcję cmentarza parafialnego miejscowości Staroniwa, która obecnie stanowi dzielnicę miasta. Mogiła zbiorowa znajduje się w rogu cmentarza, obok ogrodzenia. Spoczywają w niej Polacy – ofiary terroru, którzy zostali zamordowani w odwet za uszkodzenie urządzeń transformatorowych w ramach akcji sabotażowej. Zamordowanych pochowano na miejscu egzekucji. Trzy dni później, w wyniku starań rodziny jednego z rozstrzelanych przeniesiono zwłoki na obecne miejsce spoczynku. W 1969 roku na mogile ustawiono betonowy nagrobek. Około 1990 roku wykonano remont, podczas którego wykonano obecne urządzenie.

Mogiła składa się z trzech części. W centralnej umieszczona jest stopniowa płyta, dwie kolejne ustawione pionowo zwieńczone są kwietnikami, pomiędzy nimi ozdobny krzyż metalowy z sercem w koronie cierniowej. Poniżej napis: JEZU UFAM TOBIE. Na poziomej płycie ustawiony jest znicz oraz ułożona z metalowych cyfr data:

 

1 VII 1943.

 

Poniżej dwie płyty żeliwne z nazwiskami i wiekiem pochowanych. Na stopniu napis:

 

ZAMORDOWANI PRZEZ HITLEROWCÓW.

 

Pomiędzy centralną częścią a bokami usytuowane są pasy ziemne z nasadzeniami roślinnymi. Boczne części otoczone są ozdobnymi łańcuchami na niewielkich kolumienkach, na środku ustawione są czworoboczne masywne kwietniki. Całość grobowca wykonana jest z czerwonego i szarego piaskowca, w niektórych miejscach pokrytego farbą. Wokół obramowanie wykonane z kostki brukowej.