Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

„Rola arystokracji i ziemiaństwa w procesie tworzenia administracji, dyplomacji, ustroju, prawa i podstaw gospodarczych niepodległego państwa polskiego oraz ich zaangażowanie w działalność kulturalną i charytatywną”

realizowana z Muzeum Zamek w Łańcucie.

Lekcja on-line zorganizowania z partnerem projektu – Muzeum Zamek w Łańcucie. Lekcja ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat zjednoczenia i odbudowy suwerennego państwa po 123 latach zaborów, ze szczególnym uwzględnieniem roli arystokracji i ziemiaństwa w procesie rozwoju Podkarpacia oraz tworzenia administracji, dyplomacji, ustroju, prawa i podstaw gospodarczych niepodległego państwa polskiego.

Lekcję on-line zrealizowano w ramach projektu Wojewody Podkarpackiego pt. „Wolna Niepodległa” dofinansowanego z Wieloletniego Programu NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.