Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

Sala Tradycji 5 batalionu strzelców podhalańskich

Sala gromadzi eksponaty związane z historią strzelców podhalańskich oraz historią Garnizonu Przemyśl. Można obejrzeć m.in. kolekcję broni białej i palnej.

Zobacz

Muzeum Historyczne - Pałac w Dukli

Zabytkowy zespół pałacowo-parkowy z II połowy XVIII wieku, w którym mieści się Muzeum Historyczne, jest najokazalszym obiektem w pejzażu architektonicznym Dukli.

Zobacz

Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków oraz Regionalne Centrum Kultury

Muzeum prezentuje elementy etnograficzne oraz historyczne związane z życiem codziennym na obszarze obecnych powiatów: leskiego, bieszczadzkiego, sanockiego.

Zobacz

Brama Forteczna Sanocka Dolna, Przemyśl

Brama Forteczna Sanocka Dolna (wartownia), zbudowana w 1880 r. Obecnie siedziba Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka.

Zobacz

Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej

Wybudowany w modnym w okresie secesji w stylu historycznym, od lat 50 tych XX w. do chwili obecnej prowadzona jest w nim działalność kulturalno-oświatowa.

Zobacz

Centrum Dziedzictwa Szkła

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to ośrodek, w którym w nowoczesnej i atrakcyjnej formie prezentujemy zwiedzającym blisko stuletnie dziedzictwo przemysłowe miasta, jakim jest hutnictwo szkła.

Zobacz

Archiwum Państwowe w Przemyślu

Budynek Archiwum Państwowego w Przemyślu mieści się w rejestrze zabytków. Przed wybuchem II wojny światowej pełnił funkcję łaźni miejskiej.

Zobacz

Pomnik Pamięci Narodowej

Cała historia Polski od 966 w najważniejszych datach, postaciach i wydarzeniach. Jedyny taki pomnik w Polsce o długości 32 m.

Zobacz

Izba Tradycji w Woli Rafałowskiej

Miejsce eksponuje i ocala od zapomnienia sprzęty, narzędzia, naczynia, używane dawniej w domach i gospodarstwach, pokazuje jak żyli i pracowali nasi przodkowie.

Zobacz

Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ

Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego misjonarz Afryki odwiedziło już 30 tys. ludzi z całego świata.

Zobacz