Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

PODKARPACKA

Mapa muzeów

Podkarpacka Mapa Muzeów stanowi wirtualny spacer po muzeach, galeriach, salach pamięci i historycznych zbiorach z terenu województwa podkarpackiego. Inicjatywa ta ma na celu stworzenie wirtualnej ścieżki edukacyjnej po miejscach, w których znajdują się zbiory i kolekcje przedmiotów nawiązujących do wydarzeń historycznych i lokalnego dziedzictwa Podkarpacia. To cyfrowe udokumentowanie i powszechne udostępnienie unikatowej wiedzy będącej w zasobach różnych podmiotów: prywatnych kolekcjonerów, szkół, kościołów, organizacji pozarządowych, samorządów i jednostek prowadzonych przez administrację rządową.

Ta wyjątkowa ścieżka historii on-line stanowi cenną bazę wiedzy, która może zostać wykorzystana przez różne podmioty, w celu upowszechnienia atrakcji turystycznych oraz realizacji wycieczek edukacyjnych i lekcji w terenie. Założeniem tej inicjatywy jest także promocja małych ojczyzn i stworzenie platformy wymiany wiedzy, która daje możliwość jej uzupełniania o nowe informacje, zdjęcia i filmy itp. W związku z powyższym ciągle wpływają zgłoszenia dotyczące podkarpackich: muzeów, galerii, sal pamięci, zabytkowych kościołów, wystaw, zbiorów historycznych, księgozbiorów, skansenów, miejsc pamięci, pomników i kapliczek.

Podkarpacką Mapę Muzeów zrealizowano z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego w ramach projektu „Niepodległa – Bohaterstwo Pokoleń”, dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022, Priorytet 2, Schemat 2C.